NABÍDKA PRO ŘIDIČE UBER A DALŠÍCH ALTERNATIVNÍCH TAXI SLUŽEB

NABÍDKA PRO ŘIDIČE UBER A DALŠÍCH ALTERNATIVNÍCH TAXI SLUŽEB

Vzhledem k nastávající situaci a vývoji na trhu přepravních služeb na území Hl. m. Prahy, nabízíme řidičům alternativních taxi služeb (uber, taxi-fire…) přípravu ke zkoušce z místopisu a právních předpisů požadované vyhláškou Hl. m. Prahy. Připravili jsme pro Vás zajímavou nabídku celkové přípravy pro složení zkoušky s prodlouženým přístupem do naší aplikace.

NABÍDKA PRO FLOTILY ALTERNATIVNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ TAXISLUŽEB

Vzhledem k nastávající situaci a vývoji na trhu přepravních služeb na území Hl. m. Prahy, nabízíme majitelům flotil přípravu pro řidiče ke zkoušce z místopisu a právních předpisů požadované vyhlá3kou Hl. m. Prahy.
V případě zájmu nás […]

18.03.2018|Blog|

AUTO BEZ REGISTRU

Máte záznam v registru, exekuci, nemáte dostatečný příjem, jste zaměstnáni na dobu určitou nebo jste začínající podnikatelé? To pro nás není problém a vždy najdeme možné řešení k získání vozidla.

ZÁNOVNÍ VOZIDLA
VÝHODNÉ CENY
RYCHLÉ VYŘÍZENÍ
KVALITU ZA DOBROU CENU
REFERENČNÍ VOZY
PRÁVNÍ SERVIS
POJIŠTĚNÍ VOZU V CENĚ

16.03.2018|Blog|

Uber má v Itálii utrum. Je nekalou konkurencí, dal soud zapravdu taxikářům

Římský soud zakázal v Itálii používat aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu. Dal totiž zapravdu žalobě tradičních taxislužeb, podle které tyto aplikace představují nekalou konkurenci. Uber tak podle médií nesmí v Itálii používat mobilní aplikace Black, Lux, Suv, X, XL, Select a Van. Soud firmě také zakázal propagovat v Itálii její služby.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/uber-italie-soud-zakaz-06y-/eko-zahranicni.aspx?c=A170407_193129_eko-zahranicni_hro

11.04.2017|Blog|

HADriver s.r.o. – poradenství v oblasti taxislužby

Již víte, že chcete podnikat v oblasti přepravy osob, chystáte se na zkoušky z místopisu a třeba jste na něj již i přihlášení, stále však nevíte, jak byste měl dále pokračovat?

Firma HADriver s.r.o., nabízí pomoc začínajícím, ale také stávajícím podnikatelům v oblasti přepravy osob.
Co Vám můžeme nabídnout:

vyřízení živnosti a koncese na silniční dopravu do 9 osob včetně řidiče
pomoc s výběrem a zprostředkování vozidla (nové, předváděcí vůz, mírně jeté vozy)
úvěr či leasing na vozidlo
pojištění
výbava vozidla pro provozování taxislužby: taxametr (Torola 5), svítilna
účetní služby (měsíční zpracování podkladů, vedení archívu, konečné zpracování a podání podkladů k dani […]

22.09.2016|Blog|

Pomůže novela zákona 111/94 Sb. vyčistit město od „černých taxikářů“?

Je vhodné zpřísnit průběh zkoušek z místopisu hlavního města Prahy?

Taxiškola Vás bude nadále připravovat na celý průběh zkoušek, tak aby jste byli maximálně připraveni a zkoušky absolvovali napoprvé.

celý článek na www.ceskatelevize.cz

Taxiškola.cz & Kravmaga.cz – seminář pro řidiče taxi

Chcete-li být informování o dalším semináři, vyplňte zde svůj email.

26.03.2016|Blog|

Jak se stát pražským taxikářem?

S pomocí taxiškoly
Podmínka: min. 21 let, ŘP sk. B, bezúhonnost, spolehlivost

1. Žádost o vyřízení průkazu řidiče taxislužby (podání na úřadu v místě trvalého bydliště), k žádosti potřeba doložit průkazovou fotografii, výpis z RT, výpis z karty řidiče, správní poplatek 500,- Kč.
2. Domluvení termínu školení v taxiškole jako přípravu na zkoušky z místopisu na MHMP a kompletní přípravu do praxe spolu s vyřízením všeho potřebného
3. Složení zkoušek z místopisu na MHMP – vydání osvědčení – okamžitý nástup do zaměstnání/osvč
Bez taxiškoly
Podmínka: min. 21 let, ŘP sk. B, bezúhonnost, spolehlivost

1. Podání žádosti o vydání průkazu řidiče taxislužby (podává se na příslušném úřadě v […]

21.03.2016|Blog|

Taxametr Torola MPT5

Zkrátka jedinečný taxametr
Taxamatr MPT5 má jedinečné konstrukční vlastnosti. Odolný kryt z hliníku a plexi bez potisků, výborně ladí s každým interiérem. Při ovládání nepotřebujete návod, protože každý stav taxametru obsahuje menu. Grafický displej je snadno čitelný. Bílá barva navíc dokonale splyne s ostatními displeji ve vozidle.

Nové rozměry
Šířka : 78 mm
Výška : 49 mm
Tloušťka : 9 mm
Váha : 70 g

MPT5 je tak malý, že nemusíte řešit umístění ve vozidle. V porovnání se starším modelem MPT-4 je 2x užší a tenčí. Nízká váha taxametru (pouze 70g) umožňuje připevnění pomocí suchého zipu.
Nová termostikárna
Rychlejší tisk : 5 cm / sec
Menší rozměry : 80 x […]

29.02.2016|Blog|

Magistrát hl. m. Prahy ustoupil od návrhu na opakování zkoušek z místopisu

Od Návrhu na opakování zkoušek z místopisu Praha ustoupila.

Obnovená jednání s Magistrátem hlavního města Prahy proběhla tento týden. Program zahrnoval i problematiku taxislužby na území hlavního města. Bylo dohodnuto, že zkoušky zůstávají v platnosti a nebudou celoplošné,jejich opakování by se mělo týkat řidičů, kteří měli, mají a budou v budoucnu mít správní řízení a řidičů nových.

Pozor na nová opatření

Pozor na nová opatření a legislativní změny v novele obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hl. m. Prahy, novelu zákona č. 111 o silniční dopravě a pozměňovací návrh novely zákona č. 361 o provozu na pozemních komunikacích.
Taxiškola po nabytí právní moci novely Prahy o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hl. m. Prahy připravuje exkluzivní školení…

Zlín

Úroveň taxislužby ve městě

Zlín – město „zeleně“, jímž je zcela oprávněně titulováno, se nachází na jiho-východě ČR, východ Moravy. Skládá se hned z 16 částí obcí. Žije zde bez mála 76 tis. obyvatel, proto i toto město patří k těm, která mají možnost upravit si Obecně závaznou vyhlášku města pro pravidla provozování taxislužby na jeho území. Zlín patří k těm městům, která jsou co se týče podmínek provozování taxislužby více benevolentní. V porovnání např. S Prahou, Brnem, Hradcem Králové a dalšími, zde nejsou žádné zkoušky, které by prověřily znalosti či schopnosti budoucího taxikáře, dokonce se s nimi v nejbližší budoucnosti […]

14.11.2014|Blog|

Hradec Králové

Taxikáři v Hradci Králové

Obecně lze říci, že ve většině případů taxikáři v Hradci Králové mají svá auta řádně označena, jak předepisuje zákon. Narazil jsem bohužel ale také na vozidlo, které jsem identifikoval jako Taxi jen na základě střešní svítilny. Vezměme si to tedy popořádku.

1. jízda – přes dispečink – Taxi Sprint

Z ulice Za škodovkou do ulice Československé armády – k magistrátu

Moje první jízda byla objednána přes dispečink na daný čas, taxík měl být přistaven za 10 minut. Vůz přijel na čas, byl řádně označen, taxikář byl velmi slušný. Poté, co jsem nastoupil se mne ještě jednou zeptal, kam přesně pojedeme. […]

05.10.2014|Blog|

Hradec Králové – zkoušky

Hradec Králové a zkouška z místopisu pro budoucí řidiče TAXI

Hradec Králové – město situované na severo-východě ČR s více jak 90 tis. obyvateli, 21 částmi obcí a 650 ulicemi. Jako každé jiné město v ČR nad 20 tis. obyvatel, i Hradec Králové má právo upravit si Obecně závaznou vyhlášku města pro pravidla provozování taxislužby na jeho území. Co musíte udělat pro to, abyste zde mohli vyjet do ulic města jako taxikář/ka? A jakou úroveň kvality služeb jsou schopni nabídnout taxikáři stávající? Přinášíme Vám krátký report, v němž najdete otázky na tyto základní odpovědi.

Zkouška z místopisu

Obecně základními podmínkami pro výkon […]

05.10.2014|Blog|

Etický kodex

Taxiškola.cz (dále jen Taxiškola) jedná vždy jednotně v souladu s etickým kodexem, který stanovuje a popisuje zásady chování a jednání jejich členů a spolupracovníků. Je základní etickou normou prezentace Taxiškoly a jednání jejich členů a spolupracovníků zejména vůči zákazníkovi a obchodním partnerům.
Řídíme se tímto etickým kodexem:

Taxiškola odmítá klamavou reklamu či nekalé praktiky
Vůči zákazníkovi a obchodním partnerům jedná vždy poctivě, čestně, zdvořile, vstřícně a se vší slušností, bez ohledu na pohlaví, etnický nebo sociální původ, sexuální orientaci, národnost, majetkové poměry, zdravotní stav, věk, manželský a rodinný stav, víru a náboženství, členství nebo činnost v politických stranách, odborových organizacích a jiných sdruženích
Taxiškola […]

25.01.2014|Blog|

Vyhláška č. 18/2013 Sb. hl. m. Prahy

Dne 17.12.2013 byla vydána nová obecně závazná vyhláška č. 18/2013 Sb. hl. m. Prahy, kterou se mění vyhláška č. 23/1998 Sb. hl. m. Prahy, o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hlavního města Prahy, ve znění pozdějších předpisů, která nabývá účinnosti 1.1.2014

Zkoušky znalostí z místopisu pro řidiče vozidel taxislužby

Tato zkouška je určena pro řidiče vozidel taxislužby, kteří hodlají nabízet přepravní služby v Praze. Po změně zákona o silniční dopravě po květnu 2013 tuto zkoušku musí vykonat i řidiči dřívější tzv. „smluvní dopravy“ jejichž druh dopravy fakticky k 1.5.2013 zanikl. Všechna vozidla byla na základě žádosti dopravce registrována jako vozidla taxislužby a řidičům vydán nový průkaz řidiče taxislužby (některé poslední jsou platné do 30.4.2014). Změna vyhlášky č. 23/1998 SbHMP, o ověřování znalostí řidičů taxislužby na území hl.m.Prahy, platná od 1.1.2014 umožňuje řiičům, kteří nabízejí taxislužbu vozidlem BEZ taxametru, aby zkoušku vykonali BEZ praktické části zkoušky (§ 21a odst 2 písm […]

Stanoviště taxi v Praze

Dne 1. 1. 2013 vešla v platnost změna obecně závazné vyhlášky č. 3/2012 Sb.HMP, kterou se vydává Provozní řád a stanoví podmínky užívání stanovišť taxislužby zřízených na místních komunikacích ve vlastnictví hlavního města Prahy.

V souvislosti se změnou byly koncem roku 2012 řidičům vypovězeny všechny dosud platné smlouvy na užívání stanovišť TAXI (souhlasy) a v přechodném období, do března 2013, budou tyto smlouvy obnoveny na základné splnění podmínek  stanovených uvedeným závazným právním předpisem. Průkazy o formátu cca kreditky jsou proto již neplatné a platné jsou ty o formátu A7. Řidiči (správci), si však musí znovu o Souhlas k užívání taxistanoviště požádat. (.pdf).

V průběhu roku […]
Jednodenní kurz

školení v naší učebně

Seznámíte se s aktuálními informacemi o provozování taxislužby na území hlavního města Prahy. Procvičíte si zkušební otázky z místopisu a právních předpisů. Budete také prakticky proškolení v obsluze taxametru.

 • místopis
 • právní předpisy
 • praktické ukázky taxametrů
 • 48 hodin online testu
PODROBNÝ POPIS

Online kurz

online příprava na zkoušky

Dvoudenní online kurz cíleně zaměřen na budoucí řidiče vozidel taxislužby. Školení Taxiškola Online můžete provádět kdykoli a kdekoli. Stačí mít připojení k internetu, nemusíte tak docházet do žádného školícího střediska.

 • přístup na 1, 2 týdny nebo 1 měsíc
 • místopis
 • právní předpisy
 • videonávody k taxametrům
PODROBNÝ POPIS

Taxi konzultace

individuální doplnění znalostí

Můžete si zdokonalit praktickou znalost obsluhy taxametru nebo si před zkouškou zopakovat otázky z místopisu a právních předpisů. Stávající řidiči můžou tuto konzultaci nastavit dle svých požadavků např. řešení správního řízení, přestupků atd.

 • individuální poradenství
 • pokuty a přestupky
 • seznámení s taxametrem
PODROBNÝ POPIS